ZESPÓŁ

Rafał Ciok
terapeuta

Bartłomiej Wesołowski
terapeuta

Julia Szponar
masażystka

Dominika Baranowska
fizjoterapeutka/masażystka
Michał Tenderenda
Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, naturopatą, hirudoterapeutą i irydologiem oraz założycielem FizjoHelp – Nowoczesne Centrum Terapii.
Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy gabinetowej. W swojej praktyce łączę różne metody terapii, co pozwala mi skutecznie i bezpiecznie leczyć moich Pacjentów.
Specjalizuję się w diagnostyce i terapii Pacjentów z zaburzeniami trzewnymi, problemami trawienno-jelitowymi oraz hormonalnymi. Pracuję również z osobami z problemami bólowymi, schorzeniami narządu ruchu – zwłaszcza w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Praca z Pacjentami ze złożonym obrazem klinicznym nie jest dla mnie problemem.
Dużą część moich Pacjentów stanowią również sportowcy na różnym poziomie zaawansowania oraz osoby po zabiegach operacyjnych, urazach i przeciążeniach.
Szczególny nacisk stawiam na profilaktykę i edukację Pacjenta oraz leczenie przyczynowe problemu, a nie jedynie łagodzenie jego skutków / objawów.
„Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest konsekwencja działania”.

Piotr Halik

Jestem fizjoterapeutą z kilkuletnim doświadczeniem, terapeutą manualnym, hirudoterapeutą i trenerem personalnym.
Ukończyłem Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie. Już w trakcie studiów brałem udział w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych oraz zgłębiałem swoją wiedzę na temat diagnostyki i leczenia Pacjentów.
Jestem certyfikowanym terapeutą manualnym według Koncepcji Maitland, FRSc Radosława Składowskiego i Komplementarnej Terapii Trzewi według Damiana Jędrzejczyka.
W swojej praktyce, oprócz technik manualnych, wykorzystuję terapię naturalną, oddechową, narzędziową, bańkami ogniowymi, kinesiotaping, igłoterapię, akupunkturę i hirudoterapię.
Na co dzień w gabinecie pracuję z przypadkami bólowymi, przewlekłymi dolegliwościami układu ruchu, nerwowego, oddechowego, pokarmowego, limfatycznego i krwionośnego oraz z bliznami. Pracuję z osobami aktywnymi fizycznie, ze sportowcami, osobami po urazach, po przebytych operacjach, również z osobami, które chcą zadbać o profilaktykę zdrowotną.
Edukuję i uświadamiam swoich Pacjentów jak bardzo ważna jest profilaktyka i praca nad dobrymi nawykami, które bardzo poprawiają stan zdrowia i komfort życia.
Paweł Krośko
Jestem fizjoterapeutą, studia ukończyłem na AWF w Białej Podlaskiej ze specjalizacją Sport.
W międzyczasie uczę się w szkole akupunktury im. Michała Boyma w Bydgoszczy.
Na co dzień pracuję z Pacjentami ostro oraz przewlekle bólowymi, z zaburzeniami metabolicznymi oraz zajmuję się redukcją stresu.
W mojej pracy stosuję takie metody jak:
- hirudoterapia,
- terapia wisceralna,
- akupunktura,
- elektroakupunktura,
- pinoterapia,
- medycyna manualna.
Moim głównym zadaniem jest zwiększenie potencjału do regeneracji u Pacjentów. Poprzez terapię połączoną z odpowiednimi zaleceniami, ten efekt pojawia się zdecydowanie szybciej, a co najważniejsze – jest długotrwały.

Piotr Baćmaga

Jestem fizjoterapeutą, terapeutą komplementarnym oraz terapeutą manualnym.
Ukończyłem Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie oraz liczne szkolenia specjalistyczne, dające mi odpowiednią wiedzę do pracy z Pacjentem bólowym.
Na co dzień pracuję z dolegliwościami niespecyficznymi, przewlekłymi dolegliwościami gastrycznymi, a także z Pacjentami bólowymi. Na co dzień w swojej praktyce wykorzystuję elementy Terapii Komplementarnych, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, akupunktury oraz hirudoterapii. Swój warsztat uzupełniam o medycynę manualną, terapię nerwowo-mięśniową oraz terapie narzędziowe.
Jako terapeuta specjalizuję się w skutecznym diagnozowaniu źródła dysfunkcji i leczeniu dolegliwości bólowych, dając tym samym natychmiastowy efekt.
Rafał Ciok
Jestem fizjoterapeutą, który w codziennej praktyce stara się zrozumieć istotę problemu Pacjenta. Słucham, analizuję, wnikam, poszukuję. Wszystko po to, aby odnaleźć przyczynę dolegliwości – tak aby terapia była maksymalnie skuteczna.
Ukończyłem Wyższą Szkołę Rehabilitacji w Warszawie, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii.
Na co dzień pomagam Pacjentom, którzy zmagają się z przeciążeniami, urazami oraz chorobami. Specjalizuję się w rehabilitacji kręgosłupa oraz stawów obwodowych, rehabilitacji po złamaniach, jak również po endoprotezoplastyce bioder i kolan. Zajmuję się również terapią wisceralną problemów trawienno-jelitowych. Wierzę, że struktury mięśniowo-powięziowe jamy brzusznej oraz codzienne nawyki mają ogromny wpływ na leczenie zaburzeń trawiennych, dzięki czemu jeszcze lepiej pomagam Pacjentom w problemach takich jak: bóle brzucha, SIBO, refluks, zaparcia czy zrosty pooperacyjne. Metody, które łączę w swojej pracy to:
- terapia manualna,
- rehabilitacja ortopedyczna,
- terapia mięśniowo-powięziowa,
- komplementarna terapia trzewi,
- hirudoterapia (pijawki lekarskie),
- suche igłowanie,
- rehabilitacja pooperacyjna,
- terapia blizny,
- kinesiotaping.
Uwielbiam aktywnie spędzać czas – podróżować, biegać, grać w piłkę nożną.

Bartłomiej Wesołowski

Jestem magistrem fizjoterapii oraz osobą, która nieustannie rozwija się i poszerza horyzonty pracy z Pacjentem.
W swojej praktyce gabinetowej pracuję z Pacjentami ortopedycznymi, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi narządu ruchu.
Badanie i diagnostykę Pacjenta opieram na holistycznym podejściu do jego problemu z uwzględnieniem pierwotnej przyczyny.
W leczeniu i cyklu terapeutycznym Pacjenta duży nacisk kładę na edukację i poprawę świadomości na temat zdrowia oraz procesów, które przyczyniają się do powstawania dolegliwości.
W pracy terapeutycznej posługuję się technikami zaczerpniętymi z licznych szkoleń. To m. in.:
- terapia manualna wg FRSc,
- terapia wisceralna,
- terapia nerwowo-mięśniowa,
- pinoterapia,
- terapia komplementarna.
Julia Szponar
Jestem studentką IV roku Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Ukończyłam kurs masażu tkanek głębokich (MTG) oraz neurodiagnostyki i terapii (NiT).
Połączenie obu tych szkoleń pozwala mi na holistyczne przeanalizowanie dolegliwości Pacjenta i znalezienie ich źródła. Pracując na układzie mięśniowo- powięziowym, wpływam na rozluźnienie i poprawę ruchomości tkanek, co przekłada się na zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Dominika Baranowska

Na co dzień pracuję z osobami, które borykają się z przewlekłym bólem mięśniowym, zmniejszoną ruchomością stawów, przykurczami ścięgien i mięsni, napięciami bólowymi głowy, wadami postawy, zaburzeniami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, bruksizmem oraz stresem.
Modeluję twarz, szyję, dekolt – aby zniwelować napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne, spowolnić procesy starzenia się skóry oraz stymulować metabolizm skóry,
W mojej pracy cenię dobro Pacjenta. Kieruję się chęcią poprawy jakości życia Pacjenta, jego zdrowia psychicznego i fizycznego, uczę wyrabiania dobrych nawyków i uświadamiam jak ważne jest systematyczne dbanie o nasze zdrowie, ciało i duszę.